Megoldott

Elég vajon ennyi hely a járdán a gyalogosoknak

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS:
A Főváros válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.
2022. május 10. 11:10
Tisztelt Járókelő!

Köszönettel vettem JAROKELO-BUDAPEST-00100552 számú bejelentését, melyben jelezte, hogy az V. kerület Arany János utcai buszmegállónál a gyalogosközlekedés a képen látható vendéglátó terasz és a hely szűke miatt akadályozott.
Tájékoztatom, hogy a veszélyhelyzettel összefüggő átmeneti szabályokról szóló 2021. évi XCIX. törvény 149.§ alapján 2022. szeptember 30. napjáig a közterülethez közvetlenül csatlakozó vendéglátó üzletnek az üzemeltetője, bérlője vagy tulajdonosa a közterület vendéglátó üzlet előtti részét vendéglátó terasz létesítése céljából közterület-használati hozzájárulás nélkül, ingyenesen jogosult használni.
A 149.§ (6) bekezdés szerint a használó felelős azért, hogy a közterület közlekedésre szánt területén a települési önkormányzat által alkotott 2020. december 31. napján hatályos szabályozás szerint biztosított legyen a zavartalan közúti és gyalogos közlekedés. Az erre vonatkozó fővárosi szabályozás (az 5/2015. (II. 16.) önkormányzati rendelet Budapest főváros rendezési szabályzatáról) szerint az említett helyszínen legalább 3,0 méter gyalogosfelületet kell biztosítani. A fotók alapján hozzávetőlegesen csupán 1,5 méter szabad gyalogosfelület került meghagyásra.
A 149.§ (9) bekezdés szerint a zavartalan közúti és gyalogos közlekedés betartásának ellenőrzésére és intézkedés megtételére a rendőrség jogosult, így ez alapján, panasz esetén a BRFK-hoz is lehet fordulni.
Amennyiben nem állna fenn a mostani veszélyhelyzeti szabályozás és a közterület-használati eljárás lefolytatására lehetőség lenne, abban az esetben előírásra kerülne az ügyfél számára forgalomtechnikai hozzájárulás beszerzésének feltétele, amelynek figyelembevételével születne meg a döntés a terasz közterület-használati ügyében. Jelen helyzetben azonban az Önkormányzat csupán annyit tehet, hogy az illetékes közterület-felügyeletet megkeresi azzal kapcsolatban, hogy felszólítsa a használót a terasz olyan mértékű összepakolására, mellyel a zavartalan gyalogosforgalom biztosítható.
Kérem tájékoztatásom szíves tudomásul vételét!

Üdvözlettel:
Vagyongazdálkodási Főosztály

-----

Tisztelt Illetékesek,

elég vajon ennyi hely a járdán a gyalogosoknak? Nagyon nehéz közlekedni a járdán, ha csak ennyi hely marad a gyalogosok számára...

M3 metrópótló/Újpest felé/ megálló és a zebra között/

Foto: 2022-04-27

Budapest, Arany János utca M, 1054 Magyarország

Probléma helyszíne
Budapest VI. kerület, Terézváros, Bajcsy-Zsilinszky út 33

Hozzászólások

  • Gál Miklós lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Fővárosi Önkormányzati Rendészet válasza alapján:
    A Rendészeti Igazgatóság közterület-felügyelői a bejelentést követően végzett helyszíni ellenőrzések során jogsértést nem tapasztaltak
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Ugyanolyan szűk maradt, most már egy építési állványzat is oda került...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Kérjuk újra elküldeni, jó lenne, ha újra ellenőriznék a környéket...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Helyzetjelentés, eddig nincs változás.

    2022-07-03 este

    Még mindig nagyon nehéz közlekedni a járdán, ha csak ennyi hely marad a gyalogosok számára...
  • Tar Julcsi megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megerősítésre vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Nincs változás
  • Pál András megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megerősítésre vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Helyzetjelentés, eddig nincs változás.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Helyzetjelentés, eddig nincs változás.

    2022-05-11 este
  • W Kriszta megváltoztatta a bejelentés leírását "Tisztelt Illetékesek, elég vajon ennyi hely a járdán a gyalogosoknak? Nagyon nehéz közlekedni a járdán, ha csak ennyi hely marad a gyalogosok számára... M3 metrópótló/Újpest felé/ megálló és a zebra között/ Foto: 2022-04-27 Budapest, Arany János utca M, 1054 Magyarország"-ról "FRISSÍTÉS: A Főváros válasza megérk...

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    + szeretik a vendéglátóhelyeket kedvezményekkel elhalmozni...

    "Tájékoztatom, hogy a veszélyhelyzettel összefüggő átmeneti szabályokról szóló 2021. évi XCIX. törvény 149.§ alapján 2022. szeptember 30....
  • Csipak Attila hozzászólt a bejelentéshez.

    "a veszélyhelyzet hamarosan véget ér"

    Én azért erre nem vagyok ennyire optimista. Ha azt nézzük, hogy a járványvédelmi korlátozó intézkedéseket már hónapokkal ezelőtt elengedte a kormány, akkor már r...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    "Amennyiben nem állna fenn a mostani veszélyhelyzeti szabályozás és a közterület-használati eljárás lefolytatására lehetőség lenne, abban az esetben előírásra kerülne az ügyfél számára forgalomtechnik...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    Köszönettel vettem JAROKELO-BUDAPEST-00100552 számú bejelentését, melyben jelezte, hogy az V. kerület Arany János utcai buszmegállónál a gyalogosközlekedés a képen látható vendéglá
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Főváros Önkormányzata"-ról "FÖRI Fővárosi Önkormányzati Rendészet"-ra.

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés helyét "Budapest, Arany János utca M, 1054 Magyarország (47.50482099, 19.05498215, 16)"-ról "Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 33, 1065 Magyarország (47.50487445, 19.05510036, 18)"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Tisztelt Cím!

    Ezúton tájékoztatom, hogy levelét érkeztettük az FPH_KOZP- 48710 /2022-es érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Vagyongazdálkodási Főosztálya részére.

    Tisztelett
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS: 2022.05.02 Az V. kerület Belváros-Lipótváros Városfejlesztő Kft. válasza: ,,A bejelentésben szereplő Bajcsy-Zsilinszky úti kitelepülés a VI. kerülethez tartozik. Illetékesség hiányában kérjük a bejelentést tovább küldeni." --- Tisztelt Illetékesek, elég vajon ennyi hely a járdán a gyalogosoknak? Nagy...

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés illetékesét "VI. kerület Terézváros Önkormányzata"-ról "Budapest Főváros Önkormányzata"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Válaszból kiemelve:

    Kérjük, hogy a bejelentést szíveskedjenek a Fővárosi
    Önkormányzat felé továbbítani.

    Tisztelettel,

    Budapest Főváros VI. kerület Terézvárosi Polgármesteri Hivatal

    Városüzemelteté...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    A Bajcsy-Zsilinszky út - mint közterület - Budapest Főváros
    Önkormányzatának tulajdonában áll, ezért a közterület-használati
    engedélyek kiadásában a Fővárosi Önkormányzat rendelk
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Tar Julcsi elküldte az ügyet az illetékesnek: VI. kerület Terézváros Önkormányzata

  • Tar Julcsi megváltoztatta a bejelentés leírását "Tisztelt Illetékesek, elég vajon ennyi hely a járdán a gyalogosoknak? Nagyon nehéz közlekedni a járdán, ha csak ennyi hely marad a gyalogosok számára... M3 metrópótló/Újpest felé/ megálló és a zebra között/ Foto: 2022-04-27 Budapest, Arany János utca M, 1054 Magyarország"-ról "FRISSÍTÉS: 2022.05.02 Az V. kerület B...

  • Tar Julcsi megváltoztatta a bejelentés illetékesét "V. kerület Belváros-Lipótváros Városüzemeltető"-ról "VI. kerület Terézváros Önkormányzata"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    A bejelentésben szereplő Bajcsy-Zsilinszky úti kitelepülés a VI. kerülethez tartozik.
    Illetékesség hiányában kérjük a bejelentést tovább küldeni.

    Üdvözlettel,
    Misik Dóra
    parkfennt
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • S Dominik elküldte az ügyet az illetékesnek: V. kerület Belváros-Lipótváros Városüzemeltető

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    +

    google korábban, a jelen
  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére